Gudstjenesteteamet har ansvar for alle gudstjenester og de funktioner der understøtter gudstjenesterne.
Alle gudstjenester udtrykker samme værdier og kvalitet, omend der er plads og mulighed for nyskabelse i udtryk og stil og fokus.
Teamet ledes af Jeppe Mejrup og Jesper Kure.

Leder af formiddags gudstjeneste

Jeppe Mejrup

jeppem91@gmail.com

Leder af aftens gudstjeneste

Cédric Ozzello

co@iabc.dk

Børnekirke

Sarah Hedelund

sh@kirkeibyen.dk

The House

Peter Mwabala

mwabala1@hotmail.com

Værtsteam formiddag

Johannes Schmidt

johs@schmidtfam.dk

Værtsteam aften

Jura Lysyuk

jury.lysyuk@gmail.com

Lovsang formiddag

Samuel Christensen

samuel@kirkeibyen.dk

Lovsang aften

Daniel og Therese Eichenwald

daniel28.eichenwald@gmail.com

Lars Schmidt

Medie

Tolkning

Rikke Bridgens

rikke@bridgens.dk

Café formiddag

Signe Lund

lund.signe@gmail.com

Café aften

Diana Kalinina

kalinina195@gmail.com

Frokost

Eunicia Nørgård